Dawid Kaniowski

Nazywam się Dawid Kaniowski. Jestem uczniem trzeciej klasy technikum na profilu technik informatyk. Lubię sport. Biegam, ćwiczę na siłowni, jeżdżę na rolkach i rowerze. W wolnych chwilach lubię posłuchać dobrej muzyki lub spotkać się ze znajomymi.

Pracowałem w: Teloreparo

Opinia

Praktyki w Hiszpanii bardzo mi się podobały. Pracowałem w sklepie, który był połączony z komisem. Przebywając i rozmawiając z pracownikami trochę w języku hiszpańskim, trochę w angielskim poznałem ich kulturę. Ponad to wiele zwiedziłem będąc w Sewilli i w pełni wykorzystałem swój wolny czas na poznawanie tego pięknego i tętniącego życiem miasta.

Relacja z praktyki

Swoje praktyki w Hiszpanii odbywam pracując w Teloreparo. Jest to sklep połączony z komisem sprzętu elektronicznego. Moim pracodawcą jest Jose Antonio Mateo Charneco. Dojeżdżam tam codziennie środkiem komunikacji miejskiej jakim jest autobus. Droga do pracy zajmuje mi około 35 minut (20 minut autobusem + 15 minut pieszo). Swoją pracę rozpoczynam od godziny 9:30. Praktyki trwają zawsze około 6-7 godzin, w zależności od tego, co jest do dokończenia. W miejscu gdzie pracuję pracownicy zajmują się naprawą sprzętu elektronicznego takiego jak komputery, telefony czy telewizory. Osobiście zajmuję się tym samym, czym ludzie tam pracujący. Dokonuję diagnozy sprzętu komputerowego, wykonuję kopie zapasowe, instaluję i przeinstalowuję systemy operacyjne, instaluję programy komputerowe, antywirusy, wymieniam podzespoły komputerowe, testuję zasilacze, wszystko by tylko sprzęt, który powierzyli mi klienci działał poprawnie.
W pracy ogólnie panuje bardzo miła atmosfera. Porozumiewamy się w języku angielskim i jak na dobrą sprawę wychodzi nam to naprawdę dobrze.
Uważam, że dzięki tym miesięcznym praktykom mój poziom wiedzy i przede wszystkim poziom praktyki zawodowej przyda mi się w przyszłym życiu zawodowym.

Ocena