Agnieszka Makarowska

Uprawiam jogging w wolnym czasie. Interesuje się kosmetologią, a także informatyką, która z każdą chwilą jest mniej tajemnicza i coś tam rozumiem.

Pracowałem w: Nuevas Latitudes

Opinia

Po przejściu wieloetapowej rekrutacji, dostałam się na staż zawodowy do Sewilli. Podczas zajęć przygotowujących do zagranicznej praktyki doszkoliłam swoje umiętności z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, poznałam kulturę, historię Hiszpanii i podstawy języka tego kraju, które później ułatwiły mi komunikację z lokalną ludnością. Sam wyjazd był lekko stresujący: sama myśl o opuszczeniu domu na miesiąc, pierwszy lot samolotem, jak to ogólnie będzie. Tuż po przyjeździe do Sewilli, początki nie były łatwe. Musiałam znaleźć wspólny język z szefostwem, co potem znakomicie udało się. Dzięki temu nabrałam pewności siebie w komunikacji z drugim człowiekiem. Nabyłam sporego doświadczenia praktycznego, z czego bardzo się cieszę. Ludzie w Hiszpanii są bardzo otwarci i serdeczni dla obcokrajowców, co bardzo umiliło pobyt w tym kraju. Myślę, że staże zagraniczne to dobra inwestycja we własny rozwój zawodowy, to możliwość poznawania obcych kultur, pokonania swoich lęków, czy obaw. Serdecznie polecam każdemu takie praktyki zawodowe.

Relacja z praktyki

Swoje praktyki odbywam w "Nuevas Latitudes". Jest to firma, która zarządza nieruchomościami. Siedziba znajduje się w centrum Sevilli na ulicy Méndez Núñez, więc do pracy nie mam daleko. Drogę z domu do miejsca praktyk pokonuję pieszo w 20 minut. Zawsze pracę zaczynam o 9:00 i kończę o 15:00.
Dyrektorem "Nuevas Latitudes" jest Antonio Medina, bardzo miły, sympatyczny człowiek z dużym poczuciem humoru m.in. wtedy, kiedy chce się ze mną porozumieć za pomocą języka angielskiego. Oprócz niego w głównej placówce pracuje jego sekretarka Lili, natomiast w oddziale w Marbelli pracuje Noelia, która konkretnie zajmuje się nieruchomościami, ich reklamą, sprzedażą itp. Właśnie to od niej dostaję zadania do wykonania. Zleca mi robienie newsletterów dotyczących wynajmu domów, mieszkań. Dzwoni do mnie na biurowy telefon i sprawdza co godzinę moje postępy, pilnuje mnie. Pracuję również nad ulepszeniem strony internetowej o nieruchomościach wedle ich życzenia w Wordpressie. Ogólnie każdy jest przyjaźnie nastawiony i skory do pomocy w każdej sytuacji. Atmosfera w biurze jest bardzo luźna i wesoła, i to bardzo mi się podoba w tym wszystkim.

Ocena