Łukasz Pinkoszewski

Nazywam się Łukasz Pinkoszewski. Moim hobby jest gra na gitarze, w szczególności akustycznej. Od czasu do czasu lubię także pograć w jakieś gry komputerowe. Przygodę z komputerami zacząłem już w przedszkolu gdy jako mały chłopiec zawsze próbowałem coś przy nich poszperać. Interesuję się także muzyką rockową i motoryzacją.

Pracowałem w: Incoma

Opinia

Po wymagającej rekrutacji znalazłem się w szczęśliwej 15-stce. Od razu po tym dawałem z siebie 100% na zajęciach przygotowawczych. Same praktyki były bardzo przydatne i na pewno niezapomniane. Poznałem wielu ciekawych ludzi, nabrałem mnóstwo doświadczenia, a także podszkoliłem się w językach obcych. Do końca życia będę wspominał tą niesamowitą przygodę która na stałe zagościła w mojej pamięci.

Relacja z praktyki

Firma InComa zajmuje się organizacją projektów edukacyjnych i praktyk zawodowych z nimi związanych. W ramach praktyk w tej firmie zostałem poproszony o usprawnienie działania sieci i sprzętów komputerowych w jednej ze szkół w Sevilli. Jestem pewnego rodzaju administratorem. Zajmuję się tam różnymi problemami związanymi ze sprzętem komputerowym czy też samym oprogramowaniem. Moim pierwszym zadaniem był długi pobyt w szkolnym magazynie w celu sklasyfikowania wszystkich sprzętów według ich działania i dalszej przydatności w szkole. Następnym zadaniem jakie przede mną postawiono była przechadzka po wszystkich klasach w szkole i zdiagnozowanie problemów z ustawionymi tam komputerami czy też uzupełnienie braków niektórych elementów. Na bieżąco obowiązków dodaje mi dyrektor Rufino. Mimo, że czasem jest wiele do zrobienia to praca ta wcale mi się nie nudzi i wciąż nie zaskakuje. Atmosfera w szkole jest fenomenalna, podobnie z nastawieniem uczniów i nauczycieli do mnie. Wszyscy są uśmiechnięci i chętni do rozmowy. Największą przeszkodą jest bariera językowa ale zawsze znajdzie się ktoś kto mówi po angielsku i z kim można swobodnie porozmawiać. Na pewno będę tęsknił za szkołą jak i wszystkimi uczniami i nauczycielami.

Ocena