Paweł Pryzwan

Moją pasją jest informatyka. Bardzo lubię surfować po Internecie oraz dowiadywać się nowych rzeczy o branży IT. Dużo czasu spędzam także grając w gry komputerowe, w szczególności gry które opierają się na współzawodnictwie z innymi ludźmi np. Counter Strike: Global Offensive albo Hearthstone. Aby zachować równowagę zdrowotną moją drugą pasją jest sport. Bardzo dużo czasu spędzam na siłowni.

Pracowałem w: APP informática

Opinia

Jestem bardzo zadowolony z stażu, który odbył się w Hiszpanii. Podczas pobytu w znacznym stopniu poprawiłem biegłość posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim. Poznałem także wiele wspaniałych ludzi. Zapoznałem się z kulturą, obyczajami oraz kuchnią hiszpańską. Zwiedziłem wiele ciekawych miejsc w tym: Plaza de Toros de la Maestranza, Patio de los Arrayanes, Alkazar. W czasie odbywania stażu pracownicy firmy przekazali mi bardzo dużo przydatnych umiejętności które przydadzą mi się w przyszłości. Mam nadzieję, że kiedyś tam wrócę.

Relacja z praktyki

Razem z moim kolegą Pawłem Pietrzakiem odbywam staż w firmie APP informática, która mieści się na ulicy Leon XIII,52 w Sewilli. Jest to firma informatyczna, która zajmuje się naprawą oraz sprzedażą sprzętu komputerowego i smartfonów. Oferuje odzyskiwanie utraconych danych, instalacje oprogramowania oraz systemów operacyjnych.
Staż rozpoczynamy o godzinie 10:00. Pracujemy średnio siedem godzin dziennie. Dostaliśmy własne stanowiska komputerowe wraz z potrzebnym oprogramowaniem. Moja praca polega na tłumaczeniu stron internetowych z języka hiszpańskiego na inne, wymianie zepsutych podzespołów w komputerach i smartphonach na nowe, oraz instalowaniu oprogramowania. Moim szefem jest Francisco Ginés Marinez. Komunikacja pomiędzy nami i szefem jest wspomagana przez tłumacza. Nasz szef jest wesołym oraz wyrozumiałym człowiekiem. Dzięki niemu szybko odnaleźliśmy się w naszym miejscu pracy. Inni pracownicy są bardzo pomocni i starają się przekazać nam swoją wiedzę. Początkowo obawialiśmy się, że nie sprostamy zadaniom które otrzymamy ale nasze obawy okazały się bezpodstawne, ponieważ nasza wiedza i umiejętności w zupełności wystarczają. Dzięki pracy w tej firmie mogę wykorzystać moją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności, które na pewno zaowocują w późniejszym czasie.

Ocena