Wojciech Tworzydło

Interesuję się programowaniem oraz edycją video. Od dziecka ciągnęło mnie do komputerów. Wolny czas spędzam ze znajomymi, grając w klasyczne strzelanki, ucząc się elektroniki lub pielęgnując moją kolekcję noży. Często sen jest dla mnie pojęciem obcym.

Pracowałem w: Bitnami

Opinia

Dzięki praktykom w Hiszpanii udało mi się odkryć nowe zainteresowania oraz dowiedzieć się które z nich rozwijać, by jak najlepiej ułożyć swoją przyszłość. Byłem też zmuszony do używania zarówno języka angielskiego jak i hiszpańskiego, co też zdecydowanie poprawiło moje umiejętności w posługiwaniu się jednym i drugim. Poznanie tamtejszej kultury też było wspaniałym doświadczeniem. Ciężko mi było pogodzić się z myślą, że będę musiał opuścić Hiszpanię i sądzę, że gdybym miał szansę powrócić, to zrobiłbym to bez namysłu.

Relacja z praktyki

Moja praktyka odbywa się w firmie Bitrock, w pododdziale zwanym Bitnami. Zajmuje się ona tworzeniem łatwych w obsłudze i wstępnej konfiguracji pakietów instalacyjnych i oferuje usługi hostingowe. Razem ze mną w biurze jest zazwyczaj od 6 do 10 osób, z czego każda zna angielski na poziomie co najmniej komunikatywnym. Jestem tam odpowiedzianly za tworzenie wideotutoriali, wyjaśniających jak korzystać z oferowanego przez nich oprogramowania oraz usług. Dostałem na start w firmie służbowego laptopa z Windowsem 8.1 oraz całym potrzebnym oprogramowaniem, mam też swoje własne stanowisko pracy. Znaczną jej większość wykonuję w programie Adobe After Effects. Zazwyczaj do pracy dojeżdżam autobusem, co zajmuje mi około 15 minut, lecz przejście tego kawałka pieszo jest kuszącą opcją ze względu na widoki, które po drodze można na spokojnie podziwiać. Pracuję średnio po 9 godzin dziennie, od 9:00 do 18:00. Około 14:30 mamy półgodzinną przerwę, by coś zjeść.

Ocena