Mateusz Kowalczyk

Jestem grafikiem komputerowym. Jestem komunikatywny i nie boję się żadnej pracy. Żaden program graficzny nie sprawia mi problemów. W wolnym czasie lubię grać na gitarze i spędzać czas z kolegami.

Pracowałem w: DSIspain S.L.

Opinia

Jestem bardzo zadowolony z odbytej praktyki w Hiszpanii. Proces rekrutacji, był bardzo dobrze zrealizowany i pomimo moich obaw zostałem zakwalifikowany do szczęśliwej 15-nastki. Następnie dodatkowe lekcję języka hiszpańskiego, które były prowadzone w bardzo miłej atmosferze pozwoliły nam porozumieć się w obcym kraju. Odbyta praktyka w firmach informatycznych w Granadzie, pozwoliły nam na dokształcenie samego siebie, pracy w grupie i wykazania swoich umiejętności. Certyfikaty,które dostajemy po ukończeniu praktyk w Hiszpanii naprawdę przydadzą się w przyszłym aplikowaniu się do wymarzonej pracy. Nie żałuje wysiłku poświęconego w ten projekt, ponieważ pozwolił mi na poszerzenie moich horyzontów i polepszenie moich umiejętności praktycznych.

Relacja z praktyki

Na praktykach w Hiszpanii zostałem przydzielony do firmy informatycznej DSI Spain wraz z: Adamem Strachanowskim, Dawidem Paskiem i Witoldem Domańskim. Firma znajduje się na ulicy Avda. de la Innovacion 1 w Granadzie. Dojazd do tej firmy zajmował nam około 40 min. autobusem linii 5. Firma znajduje się na pierwszym piętrze i jest to takie małe mieszkanko. Nasz szef Daniel Sanchez zajmuję się tworzeniem i pozycjonowaniem stron WWW. Jest osobą miłą, zabawną i pomocną. Jeśli ktoś miał problem to zawsze starał się pomóc, lecz większość zadań zleconych przez niego zostały przez nas wykonane. Pomimo bariery językowej, jakoś się dogadaliśmy i zlecenie które dostawaliśmy wykonywaliśmy nie sprawiały nam problemu.Pracujemy najczęściej na własnych komputerach, no chyba że musimy zainstalować jakiś system operacyjny czy skonfigurować źle działający system. Pracujemy przez ok. 6h, po pracy jedziemy prosto na obiad (czasami z lekkim opóźnieniem, ale nie jest wielki problem). Pracując w tej firmie dużo się nauczyłem tj. pozycjonowanie stron, programowanie w Java Script, PHP, HTML, pracę w środowiskach wspierających tworzenie serwisów internetowych, konfiguracji systemów operacyjnych, współpracy w zespole. Jestem zadowolony z tej praktyki, gdyż dużo się dowiedziałem na temat głównie pozycjonowania stron WWW i będę to mógł wykorzystać w przyszłości w poszukiwaniu pracy. Zachęcam każdego do udział w tym projekcie, bo naprawdę warto :)

 

Ocena