Grzegorz Kaczmarek

Specjalizuję się w grafice komputerowej lubię składać komputery jak i je upgrade’ować. Pasjonuję się w motoryzacji ciągle coś psując. W tygodniu często brakuje mi czasu a w weekendy jest tylko jedna opcja- impreza. Żyję szybko ciągle się śpiesząc.

Opinia

Praktyka w Hiszpanii pozwoliła mi na poprawienie swoich umiejętności w informatyce. Szefowie oraz pracownicy byli bardzo uprzejmi i uczciwi. Byłem bardzo szczęśliwy gdy zdobyta wiedza w szkole przydała mi się podczas pracy. Poznałem hiszpańską kulturę oraz styl życia który jest na bardzo wysokim poziomie do tego, piękna pogoda, chciało by się przeżyć to jeszcze raz.

Relacja z praktyki

Moja praktyka odbywa się w firmie M.E.P. Europrojects Granada. Jest to firma która zajmuje się m. im. organizowaniem praktyk zawodowych, wymian młodzieży, mobilnościami osób w ramach dostępnych programów europejskich.Firma znajduje się w ścisłym centrum miasta, blisko katedry na Plaza de Trinidad. Pracownicy  firmy są bardzo przyjemni, co najciekawsze 90% ich pracujących tam nie jest pochodzenia hiszpańskiego. Francesco pochodzi z Włoch, bardzo dobrze mówi po hiszpańsku i angielsku, co ciekawe aktualnie uczy się polskiego. Anežka pochodzi z Czech swobodnie rozmawia po angielsku i hiszpańsku. Irene daje nam lekcje nauki języka hiszpańskiego, a tłumaczenie jest prowadzone w języku angielskim, co jest świetnym rozwiązaniem ponieważ pozwala to na kształcenie się w dwóch językach na raz. Remus pochodzi z Rumunii i tak jak reszta mówi po angielsku i hiszpańsku.

Moja praca głównie polega na zajmowaniem się promowania firmy w Internecie (przydają mi się tu wiadomości nabyte podczas zajęć z projektowania serwisów www), korekcją zdjęć w programach graficznych (tu czuję się jak ryba w wodzie, gdyż podczas obecnej edukacji wybrałem grafikę komputerową jako specjalizację), oraz pracą w pakiecie programów MS Office (wbrew pozorom tworzenie dokumentów nie jest takie proste, jeśli mają być one zrobione w sposób profesjonalny). Rozwiązuję też bieżące problemy z siecią komputerową, routerami, komputerami, drukarkami czy sprzętem do wizualizacji podczas spotkań i konferencji (to dla mnie nowe, ale ciekawe doświadczenie – mogłem bardziej przykładać się do przedmiotu systemy i sieci komputerowe).

Do pracy przychodzimy o godz 10.00, nie raz zdarzało się że czekaliśmy na innych pracowników ponieważ firma była zamknięta, spóźnianie jest typowe dla Hiszpanów, nigdy jeszcze nie zdarzyło się tak, aby każdy był punktualnie lub wcześniej. Podczas pracy mamy jedną przerwę 20min która jest wystarczalna przy 6h pracy. M.E.P. Europrojects Granada jest bardzo dobrze usytuowany ponieważ w centrum miasta co kompletnie wykluczyło problem dojazdu ponieważ od przystanku autobusowego dojście pieszo do firmy zajmowało 7min.

Każdy z pracowników ma inny styl Remus zawsze przychodzi do pracy w koszuli i jeansach, Francesco świetnie ukrywa swoją artystyczną dusze ponieważ  ubiera zwykłe koszulki i spodnie, kompletnie nie wyróżnia się z tłumu, a jego charakter jest kompletnie inny od większości ludzi. Anežka ma bardzo zróżnicowany styl ubioru, który ciężko jest opisać, ale na pewno taki jaki jej pasuje do danej pogody. Irene to bardzo spokojna i stonowana osoba, która ubiera się bardzo klasycznie.

 

Ocena