Paweł Czeluśniak

Lubie grać w piłkę nożną i słuchać muzyki. Uczę się informatyki i moją specjalizacją są bazy danych. Na praktykach pracuję w MEP'ie, uczę się nowego języka, a w wolnym czasie zwiedzam Hiszpanię.

Opinia

Praktyki odbyte w Hiszpanii oceniam bardzo dobrze, był to fajnie spędzony czas, ale również bardzo pracowity. Zdobyte doświadczenie na pewno przyda się w przyszłości. Oprócz doświadczenia zawodowego, miałem okazję podszlifować język angielski a także poznać podstawy języka hiszpańskiego. Weekendowe wycieczki do różnych miast Hiszpanii były świetnym pomysłem na połączenie odpoczynku od codziennych zajęć z poznawaniem tego kraju i kultury. Ze swojej strony mogę polecić każdemu udział w podobnych projektach, gdyż naprawdę warto a otrzymane certyfikaty mogą pomóc w znalezieniu pracy w przyszłości.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie M.E.P. Europrojects Granada. Do mojej pracy udaję się autobusem, mimo iż jest całkiem nie daleko, około 20 minut na piechotę lub 5-10 minut autobusem linii 4. Pierwszy dzień pracy w M.E.P EUROPROJECTS (MobilityEuropeanProjects Granada) był dniem bardziej luźnym. Poznałem miejsce odbywania praktyk i ludzi z którymi będę pracował.W skład firmy wchodzą:  Anezka, Mihaela, Silvia, Irene, Francesco, Remus, Jesús, Mari Carmen. M.E.P zajmuje się organizacją europejskich projektów na terenie Granady. Posiada nieduże biuro leczbardzo komfortowe. Podzielone na sale do nauki czy przedstawiania prezentacji oraz wydzielona część dla pracowników.

Następnie zaczęła się praca, nie były to  rzeczy trudne czy skomplikowane. Na początek tworzenie i uzupełnianie tabel, drukowanie dokumentów czy robienie prezentacji na różne tematy. Później diagnozowanie i próby naprawienia usterki przenośnego dysku twardego jednego z pracowników. Niestety okazało się, że dysk jest uszkodzony i nie da rady naprawić go na miejscu. Zajmuję się także prezentacjami i robieniem filmiku promującego MEP, czyli czym się zajmuje i co oferuje. Zostałem również wyznaczony do bardzo przyjemnego zajęcia a mianowicie robienia zdjęć zabytkom w mieście które zostaną wykorzystane w niektórych prezentacjach. Ostatnio zajęliśmy się komputerami formowymi, ich upgrade’owaniem, instalacją odpowiedniego oprogramowania. Sieć lokalna wymagała poprawy, komunikacja z drukarkami sieciowymi nie działała właściwie.

Ludzie z którymi pracuję są bardzo komunikatywni, mili i pomocni. Nie można zapomnieć o ich zorganizowaniu, wkońcu przyjmują kilka grup z różnych krajów jednocześnie. Rozmowy w firmie prowadzone są głównie w języku hiszpańskim, lecz polecenia czy rozmowy ze mną toczą się w języku angielskim. Myślę, że praktyki w tym miejscu mogą okazać się bardzo przydatne i mogą mieć pozytywny wpływ na poszukiwanie pracy po ukończeniu szkoły. Na pewno nie żałuję tygodni spędzonych na przygotowaniu do wyjazdu, wstawania o 6 rano aby uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego czy zostawania na dodatkowych lekcjach. Wyjazd jak i praktyki oceniam bardzo dobrze i polecam każdemu udział w tego typu projektach.

Ocena