Wojciech Stainer

Jestem bazodanowcem. Informatyką zainteresowałem się w gimnazjum. W wolnym czasie lubię wyjść gdzieś ze znajomymi, bądź posiedzieć w domu i pograć na kompie. Rok temu zacząłem oglądać anime i naprawdę mnie to wciągnęło. Uwielbiam od czasu do czasu pojeździć na rowerze.

Pracowałem w: Informática Reparnet

Opinia

Była to moja pierwsza podróż za granicę na tak długi okres czasu przez co byłem odrobinę zestresowany. Bardzo miło na miejscu się zaskoczyłem, poznałem wielu miłych ludzi oraz zwiedziłem kilka miast, w których widziałem wiele ciekawych zabytków i poznałem choć odrobinę kulturę hiszpańską. W pracy szef był bardzo uprzejmy i w razie problemów zawsze służył pomocą. Każdemu gorąco polecam!

Relacja z praktyki

Praktykę odbywam wraz z Darkiem Bujakiem w firmie Reparnet, która zajmuje się sprzedażą komputerów, akcesoriów komputerowych, a także naprawą i wymianą części komputerowych. Podróż do pracy zajmuje mniej więcej czterdzieści minut autobusem. W pierwszych dniach pracy zajmowałem się głównie wymianą podzespołów w zepsutych komputerach, a także instalowaniem oprogramowania. Szef okazał się być bardzo miłym człowiekiem, z jego pomocą doszkalałem swoje umiejętności językowe. W dalszej części praktyki wraz z Darkiem, z jego inicjatywy rozpoczęliśmy tworzenie nowej strony dla firmy.  Darek zaprojektował nowe logo, nowy papier firmowy, wizytówki, itp., a także samą stronę, podczas gdy ja pomagałem mu z podstronami. Niebyło większych problemów z komunikacją, chociaż odbywała się w większej części w języku hiszpańskim i tylko niewielkim stopniu w języku angielskim. Był to mój pierwszy kontakt z tego typu pracą, zdobyłem dzięki temu sporo doświadczenia, w szczególności techniki programowania stron internetowych (php, JavaScript, Ajax, itp.), które może mi w przyszłości pomóc na rynku pracy. Uważam, iż ta praktyka była dotychczas największą szansą jaką dostałem, ponieważ pozwoliła mi nie tylko na bliższe poznanie pracy informatyka, ale także zapoznanie się z hiszpańską kulturą, tutejszą kuchnią i tym jakże gorącym klimatem.

 

Ocena