Aleksander Patschek

Interesuję się programowaniem i robotyką. Jestem osobą towarzyską. W wolnym czasie lubię grać z kolegami w karty i pograć na kompie. Lubię dobrze zjeść i wypić. W nocy lunatykuję.

Pracowałem w: Red Global

Opinia

Praktyki w Hiszpanii to była najlepsza rzecz jaka mogła mnie się trafić. Poza doskonałym testem umiejętności językowych w szczególności języka hiszpańskiego pozwoliła mi udoskonalić swoje umiejętności w programowaniu stron internetowych. Okres praktyk wspominam bardzo miło i żałuję że trwały tylko miesiąc ponieważ mógłbym na nich być o wiele dłużej

Relacja z praktyki

Razem z moimi kolegami Mateuszem Chruszczyckim, Maciejem Hylą i Dawidem Żugajem pracuję w firmie Red Global AsesoresInformáticos, która mieści się na ulicyCamino de Ronda 96 w Granadzie. Jest to firma informatyczna, która zajmuje się między innymi tworzeniem oraz pozycjonowaniem stron internetowych, naprawą sprzętu komputerowego, konfiguracją sieci internetowych, instalacją oprogramowania, systemów operacyjnych, generalnie praktycznie wszystkim co jest powiązane z informatyką. Firma świadczy usługi na innych firm oraz zwykłych ludzi mających problemy z komputerami czy ogólnie z informatyką.

Nasza praca rozpoczyna się o godzinie 9:00. Pracujemy średnio sześć godzin, czasem mamy przerwę i wychodzimy na lunch, czasem pracujemy bez przerwy i po kończymy pracę przed obiadem. W pracy dostaliśmy własne stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem potrzebnym nam do codziennej pracy. Moja praca polega na tworzeniu pojedynczych stron i rozwiązań, które potem są wcielane do większego projektu np. projekt galerii lub menu . Razem z kolegami jeżdżę do pracy autobusem lub idziemy piechotą ponieważ siedziba firmy jest blisko naszego miejsca zamieszkania.Naszym koordynatorem jest Peréz Lopez Rafael. Mówić po angielsku ale zawsze stara się mówić najpierw do nas po hiszpańsku, żeby nas czegoś nowego nauczyć. Dzięki niemu szybko zaaklimatyzowaliśmy się w nowym miejscu pracy i jest tam miła atmosfera. Również reszta pracowników jest dla nas bardzo miła i pomaga nam gdy mamy jakiś problem. Początkowo obawialiśmy się, że nie sprostamy zadaniom jakie będą dla nas mieli, ale ostatecznie okazało się, że nasza wiedza i umiejętności zupełnie wystarczają. Konfigurujemy komputery i inne urządzenia, instalujemy systemy operacyjne (w języku hiszpańskim nie jest to takie proste), czasem rozkręcimy jakiegoś laptopa czy komputer stacjonarny, wszystko zależy od dnia i zleceń. Do pracy chodzimy ubrani w długie spodnie i koszulę z krótkim rękawem. Jest to oficjalnie obowiązujący styl ubierania w pracy więc szybko do tego przywykliśmy.Również pracownicy po paru dniach do nas przywykli i traktują nas na równi z sobą. Praca w takiej firmie pozwala mi zobaczyć jak wygląda praca w tej dziedzinie informatyki i uważam, że pomoże mi w znalezieniu pracy po zakończeniu nauki.

 

Ocena