Darek Bujak

Jestem grafikiem i webmasterem. Tworzeniem stron i grafiką komputerową zajmuję się od 4 lat. Mam hodowlę kotów rasy Ragdoll. W przyszłości chcę zostać animatorem.

Pracowałem w: Informática Reparnet

Opinia

Udział w projekcie był dla mnie czymś, co pozwoliło mi przeżyć niesamowitą przygodę. Wizyta w Hiszpanii rozbudziła we mnie jeszcze większą ciekawość do poznawania świata. Już dzięki okresowi przygotowań, mogłem poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Ogromną zaletą tego typu staży, jest możliwość poznania kultury, obyczajów, kuchni, a przede wszystkim, języka danego kraju. Podczas praktyk poznałem wielu ciekawych ludzi, a także zaznajomiłem się z wadami i zaletami pracy w zawodzie informatyka. Odkryłem nowe miejsca, do których z pewnością będę chciał powrócić. Pobyt w Hiszpanii oceniam jako jedno z najlepszych doświadczenie w moim życiu. Z pewnością chciałbym przeżyć to wszystko jeszcze raz.

Relacja z praktyki

Wraz z Wojtkiem Stainerem odbywałem praktyki w firmie Reparnet. Siedziba firmy znajduje się na północy Granady i była oddalona od naszego miejsca zakwaterowania o 6km. Do pracy dojeżdżałem autobusem, który odjeżdżał z przystanku oddalonego o około 1km od apartamentu. Droga do pracy zajmowała mi mniej, więcej godzinę, w zależności od natężenia ruchu. Zdarzało się, że powrót z pracy trwał ponad półtorej godziny, a wszystko to spowodowane było korkami w godzinach hiszpańskiej sjesty. Przystanek docelowy znajdował się nieopodal siedziby firmy. Reparnet to niewielkie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą oraz naprawą komputerów i akcesoriów komputerowych. W pierwszych dniach praktyk poznawałem firmę i zasady w niej panujące. Atmosfera pracy była bardzo sprzyjająca, a szef okazał się bardzo miłym człowiekiem. Moim pierwszym zadaniem było naprawienie dwóch komputerów, wymiana kilku podzespołów, zainstalowanie i konfiguracja systemów operacyjnych. W trakcie pracy rozmawiałem z szefem poruszając różne tematy, z godziny na godzinę polepszając swoją znajomość języka hiszpańskiego. Po kilku dniach, zaprezentowałem właścicielowi moje portfolio, na które szef zareagował bardzo pozytywnie, zlecając mi wykonanie rebrandingu. Od tego momentu moim zadaniem było wykonanie identyfikacji wizualnej oraz strony internetowej od podstaw. Na moich barkach spoczęła duża odpowiedzialność, tym bardziej, że właściciel ufał mi w stu procentach co do wykonywanych prac i w pełni zgadzał się z moim zdaniem. Podczas trwania praktyk stworzyłem stronę internetową wraz z autorskim systemem zarządzania treścią, przeprowadziłem odświeżenie wizerunku firmy, a także zaprojektowałem wizytówki,papier firmowy,koperty,itp. Firma Reparnet zmieniła całkowicie swój dotychczasowy wygląd. Był to mój pierwszy tak duży projekt, dzięki któremu zdobyłem ogromne doświadczenie. Komunikacja w firmie odbywała się w języku hiszpańskimz domieszką angielskiego(właściciel starał się jak tylko mógł) oraz w języku „migowym”, mimo to świetnie się dogadywaliśmy. Dzięki praktykom w Granadzie zdobyłem doświadczenie na rynku pracy, poznałem plusy i minusyzawodu informatyka, a świat biznesu stał się dla mnie bliższy, Poznałem kulturę Hiszpanii, przepyszną kuchnię, klimat, a przede wszystkim podszlifowałem znajomość języka oraz przeżyłem niesamowitą przygodę

Ocena