Mariusz Kaczmarczyk

Jestem na kierunku mechatronik i uwielbiam wszystko co z tym związane. Moją pasją jest taniec, ale w wolnym czasie lubię porysować oraz pograć w gry komputerowe. Uwielbiam dobrą kawę i do tego muzykę w stylu funky. Lubie poznawać nowe kultury i jezyki kiedy mam okazję podróżować. Uczę się jezyka angielskiego oraz niemieckiego a w własnym zakresie uczę się języka japońskiego.

Pracowałem w: Lehane Motors

Opinia

Mój pobyt za granicą uważam za bardzo udany. Odbywając praktykę w Irlandii miałem okazję poznać system pracy panujący w tym kraju, oraz zdobyć doświadczenie w swoim zawodzie. W trakcie stażu poznałem wielu wspaniałych ludzi oraz miałem przyjemność doświadczyć irlandzkiej gościnności. Jeśli chodzi o rodzinę, która zapewniała mi zakwaterowanie, nie mogłem lepiej trafić. To jak troskliwie poświęcali mi swój czas było nie do opisania. Jestem bardzo zadowolony z wycieczek krajoznawczych, które były dla nas organizowane. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazję wyjechać do Irlandii i odwiedzić Cork.

Relacja z praktyki

Moim miejscem pracy jest salon samochodowy Toyota Lehane Motors. Jest on połączony z salonem firmy Lexus. Do mojego miejsca pracy mam niedaleko, więc chodzę tam pieszo, zajmuje mi to około 5 minut jeśli jestem zmęczony, jeśli mam dobry dzień - około 3 minut. Naprzeciwko salonu znajduje się przystanek autobusowy wiec dojazd do centrum jest niezbyt kłopotliwy. Moim szefem jest Sean Dowling, bardzo przyjemny i szanowany człowiek w firmie, ale najważniejszą osobą jest Paudie Donegan, który jest głównym menadżerem firmy. W pracy jestem zawsze punktualnie i dbam o moje stanowisko pracy. Pracę rozpoczynam od 9.00 rano kończę około 18.00, podczas całego dnia mamy dwie przerwy, jedną 15-minutową i jedną trwającą całą godzinę, dzięki czemu można porozmawiać z osobami pracującymi na różnych stanowiskach, zapytać co robią, jak się czują w firmie i co chcieliby zmienić. Często po pracy jestem tak zmęczony że od razu kładę się spać. Do moich zadań należy wymiana filtrów, zdejmowanie i zakładanie kół, praca przy podnośniku, asystowanie przy bardziej zaawansowanych zadaniach oraz pomoc przy administracji mojemu szefowi.

Ocena