Dawid Tobor

Interesuję się robotyką oraz programowaniem. W wolnych chwilach gram na gitarze. Lubię herbatę, jeździć na nartach i łyżwach. W wolnych chwilach gram na komputerze.

Pracowałem w: Horner

Opinia

Przebywając w Irlandii polepszyłem moje umiejętności zawodowe. Projekt był bardzo dobrze zrealizowany, a proces rekrutacji był na najwyższym poziomie. Polepszyłem także moje umiejętności języka angielskiego oraz zwiedziłem wiele ciekawych miejsc oraz nauczyłem się wiele o Irlandii i jej historii. Projekt był bardzo ciekawy i gdybym mógł, to pojechałbym jeszcze raz na taki staż zagraniczny.

Relacja z praktyki

Moje miejsce praktyk zawodowych to firma Horner APG, umiejscowiona w Cork na ulicy Centrepark Road. Praktyki rozpoczynam na godzinę 10:00, a z domu wychodzę o godzinie 9:30. W pierwszy dzień mojego przybycia do firmy przywitał mnie pan Dave Huzzard. Zaprowadził mnie na piętro, gdzie były stanowiska pracy. Pan Dave przedstawił mnie swoim współpracownikom: panu Donowi i pani Karen oraz przyszykował moje stanowisko pracy. Przez pierwsze dwa tygodnie moim zadaniem było głównie tłumaczenie różnych plików z języka angielskiego na język polski. Po tym czasie pani Karen pokazała mi jak obsługiwać kontrolery serii XL7e oraz program Cscape 9.60 SP2. Wtedy to miałem czas na zapoznanie się z kontrolerem i programem. Programowanie tych kontrolerów opiera się na języku drabinkowym LAD, którego używamy w naszej szkole, dlatego programowanie ich nie sprawiło mi dużych trudności. Każdy dzień praktyk zawodowych rozpoczynam o godzinie 10:00 i kończę o godzinie 17:00 lub 18.00. O godzinie 11:00 do godziny 11:30 jest przerwa na kawę/herbatę. Wtedy to większość pracowników tej firmy schodzi się na stołówkę. To właśnie tam poznałem resztę pracowników (m. in. pracowników z działu produkcji). Wszyscy w firmie są bardzo mili i życzliwi, a gdy pojawia się jakaś wątpliwość, to śmiało można zapytać jakiegokolwiek pracownika firmy, a on na pewno udzieli pomocnej odpowiedzi.

Ocena