Daniel Leksy

Interesuje się sportem , w szczególności piłką nożną oraz łyżwiarstwem. Dodatkowo lubię zajmować się elektroniką, głownie podzespołami telefonicznymi oraz konsolami do gier. W wolnym czasie lubię pomajsterkować w warsztacie oraz pograć w piłkę. Jestem ambitny i zawsze staram się osiągać postawione przez siebie cele.

Pracowałem w: Cobhmotormart ltd

Opinia

Uważam, że ten staż pozwoli mi w przyszłości na dostanie lepszej pracy, ponieważ umożliwił mi zdobycie umiejętności praktycznych. Pokazał mi, że potrafię wykonywać czynności mechaniczne związane z mechatroniką. Zdaje sobie sprawę, że przez ten staż mogę być bardziej atrakcyjny na rynku pracy ze względu na doświadczenie zawodowe oraz na rozwinięty język. Dzięki temu stażu rozważam możliwość pracy za granicą, lub na zmianę zawodu na zawód związany bardziej z mechaniką. Staż dał mi również zapoznanie się z obecnym rynkiem pracy, przekonałem się, że potrzebni są ludzie, którzy potrafią coś zrobić praktycznego. Poprawiłem swój język angielski, poczułem się w nim pewniej oraz dało mi poczucie własnej osoby, wiem, że przydałem się w moim miejscu pracy. Stałem się bardziej otwarty, kreatywny i przede wszystkim samodzielny.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie Cobh Motor Mart, która zajmuje się serwisem , naprawą , oraz przeprowadzaniem testów NCT samochodów. Ekipa jest bardzo dobrze zorganizowana i każdy jest tutaj fachowcem. Oprócz szefa pracuje tutaj 5 mechaników. Sądzę, że mogę dużo od nich się jeszcze nauczyć. Już teraz zdobyłem parę nowych umiejętności. Z mechatroniką jest tu wiele wspólnego - przeprowadzam pomiary napięcia i prądu , pomiary warsztatowe , obsługuję podnośniki hydrauliczne, czytam rysunek techniczny na podstawie którego dobieram elementy i odkręcam śrubki ;) Pracuję od 9 do 17 , z przerwą na lunch. Sam warsztat to miejsce bardzo zatłoczone, gdyż jest to najlepszy warsztat w Cobh, każdy ma ręce pełne roboty. Pierwszy dzień praktyk polegał na zapoznaniu się z wyposażeniem warsztatu oraz z całą ekipą. Ogólnie warsztat jest podzielony na 4 stanowiska, w których każde ma inne zadania, od tych łatwych jak wymiana kół, do tych bardziej trudniejszych , jak wymiana silnika. Ja znajduje się w tej części , w której jestem potrzebny. Do pracy mam jakieś 20 minut, po drodze mijam punkty widokowe. W tym celu wychodzę jakieś 5 minut wcześniej, aby na chwilę się zatrzymać i podziwiać krajobraz.

Ocena