Darek Goźdź

Interesuję się sportem i mechatroniką. W wolnym czasie uczęszczam na siłownie, słucham dobrej muzyki, bądź gram ze znajomymi w piłke. Lubie uczyć się programowania maszyn CNC i składać roboty w szkole.

Pracowałem w: D Canny Garage

Opinia

Byłem jednym z 15 szczęśliwców, którzy dostali się do projektu. Po krótkim ale intensywnym okresie przygotowawczym znalazłem się w Irlandii w mieście Cork. Rodzina trafiła mi się bardzo miła i świetnie gotowała. W pracy sami sympatyczni Irlandczycy, którzy byli bardzo pomocni. Pierwsze dni były najtrudniejsze, bo trzeba było się przestawić na j. angielski, ale po kilku dniach z komunikacją nie było problemu. Miesiąc praktyk bardzo szybko zleciał, chętnie bym powtórzył takie doświadczenie.

Relacja z praktyki

Pracuję w rodzinnej firmie pod nazwą „D Canny Garage”. Zajmuje się ona serwisowaniem, sprzedażą, skupem i myciem samochodów. Drugiego dnia w pracy czekała na mnie miła niespodzianka, albowiem mój szef dał mi firmowy strój, żebym wyglądał profesjonalnie. W pracy spotkałem samych rodowitych Irlandczyków, którzy są bardzo uprzejmi i skorzy do pomocy. Po przyjściu do pracy codziennie czeka na mnie masa samochodów do serwisowania, swoją prace wykonuję pod okiem Dylana, który jest mechanikiem i współwłaścicielem zakładu. Pierwszego dnia zaczynałem od odkręcania śrubek, po czym im dłużej tam pracuję tym bardziej skomplikowane rzeczy robię tj. wymiana klocków hamulcowych, tarcz czy nawet naprawa skrzyni biegów. Całość należy do trzech braci nad którymi piecze sprawuje ojciec. Oczywiście jak jest praca to jest też przerwa, codziennie o 11.00 i 13.00 każdy odkłada prace na bok i idziemy pić razem kawę czy też jeść lunch, wszystko to przy muzyce i rozmowie. Po naprawie samochodu trzeba go umyć, robi to „super vallet man” Russel, jest on jednym z trzech braci. Praca z nim to sama przyjemność gdyż cały czas opowiada dowcipy, bądź chce potańczyć przy dobrej muzie. Codziennie uczyłem Russela układać kostkę Rubika, aż w końcu załapał i teraz popisuje się przed braćmi. Nie ukrywam, że z pracy wynoszę wiele nowych umiejętności każdego dnia. „D Canny Garage” to wspaniale prosperująca firma, w której każdy jest uprzejmy i pomocny. Jestem bardzo zadowolony z miejsca moich praktyk i chciałbym tam jeszcze kiedyś wrócić.

Ocena